HVB Storviksgården - Kvinnor +18

Vårt härliga behandlingsteam:


Våra anställda är bland de bästa i branchen, så om du är nyfiken på vilka vi i behandlingsteamet  är och vilka funktioner vi har på Storviksgården så ta gärna en titt på osss .

Personalen går i handledning minst var 3:e vecka, vi jobbar utifrån lösningsfokuserad process handledning









Verksamhetschef
Tina Lindberg

Jag är beteendevetare med psykologi som mitt huvudämne. Min utbildning har även till stor del legat inom det sociala arbetets sfär med sammanlagt 270hp inom området beteendevetenskap. Jag har sedan 2015-12-01 varit föreståndare på Stråtjäragården hvb för ensamkommande ungdomar. Samt har jag har påbörjat steg 1 utbildning på Institutionen för kognitiv psykoterapi i Stockholm. 

mail to: tina@alternatus.se























Erika Eriksson Behandlare

Beroendeterapeut









mail to:
erika@storviksgarden.com



Pia Lindberg

Husmor
Certifierad Sorgbearbetare
Medlevare





mail to:
pia@storviksgarden.com


Christer Hult

vaktmästare









mail to:
christer@storviksgarden.com


Anna Ridderström

Medlevare









mail to:
anna@storviksgarden.com



Emma Färlin

Beroendeterapeut
Medlevare









mail to:
emma@storviksgarden.com